MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY

12 grudnia 2017 roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Program był bardzo bogaty, gdyż zawierał zarówno wątki historyczne, kulinarne jak również ciekawą zabawę.

Pierwszym punktem wycieczki było spotkanie z historią przy Ławeczce Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Następnie udaliśmy się do teatru Kamienica na spektakl "Imieniny Świętego Mikołaja", który okazał się super zabawą.

Ciekawym punktem wycieczki były również warsztaty w Pijalni Czekolady E. Wedel. Dzieci dowiedziały się skąd bierze się czekolada oraz degustowały gorącą, mleczną czekoladę z bitą śmietaną i lentylkami. Po czym dekorowały czekoladą piernikowe serduszko.

Ostatnim punktem programu był Królewski Ogród Światła w Wilanowie. W otaczających ciemnościach rozbłysnął tysiącami kolorowych świateł cudowny ogród, a muzyka wprowadziła w zadumę.

Późnym wieczorem zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Skibniewa.

Iwona Olędzka